Diş Hastanesine Bakan’lı Açılış « Karabük Bölge Haber

Diş Hastanesine Bakan’lı Açılış

Bu haber 16 Şubat 2019 - 16:37 'de eklendi ve 948 kez görüntülendi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün Karabük’e geldi. İlk olarak Karabük Valiliğini ziyaret eden Bakan Koca, daha sonra Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin açılışını gerçekleştirdi.  Karabük’te Bakanlığının yatırımlarını açıklayan Bakan Koca, “Karabük’te normalde 1 hastaya 10 dakikada ulaşma oranı yüzde 91 gibi Türkiye ortalamasının üzerinde. Yeni dönemde 8 ambulans daha Karabük’e vermiş olduk. Önümüzdeki süreçte bunların teslimi yapılmış olacak” dedi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir dizi ziyaret ve açılışlar için dün Karabük’e geldi. Bakan koca ilk olarak Karabük Valiliğini ziyaret etti. Vali Fuat Gürel ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Koca, şeref defterini imzaladıktan sonra valilik makamına geçti. Daha sonra Bakan Koca, il protokolü ile basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi.

 Daha sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Bakan Koca Karabük’teki Bakanılğının yatırımlarını açıkladı. .Bakan Koca, “Doğası, tabiatı ve insanıyla ülkemizin en güzel illerinden olan Karabük ziyaretimizi valimizi ve valiliği ziyaretle başladık. Kısa süre içerisinde ilimizin başta sağlık olmak üzere genel değerlendirmesini yapmış olduk. Bu süreçte sağlık hizmetlerinin seyri, eksiklikleri ve tamamlanması gereken hizmetleri görüştük. Burada özellikle yeni dönemde sağlık yatırımlarının seyri ve yatırımları görüşme fırsatı ile birlikte yapılmış yatırımlara rağmen gelişen ilimizin ihtiyaç duyduğu ve projeye alınması gereken projeleri görüştük. Eğitim araştırma hastanemizin biliyorsunuz ek bina yatırımı söz konusu. Bununla ilgili 150 yatak olarak düşündüğümüz plan ve projelerimiz devam ediyor. Ayrıca Ovacık İlçemizin entegre hastanemizin planlaması devam etmekte. Çeşitli ilçelerimizdeki aile sağlığı merkezi ve 112 istasyonlarını görüştük. En kısa zamanda hizmete açacağız. Safranbolu bizim için özellikle turizm merkezi olduğundan sağlık turizmi için önem atfettiğimiz bu süreçte bu potansiyeli değerlendirmek istediğimizi aramızda tartıştık. Ayrıca Karabük AK Parti hükümetlerinin yaptığı önemli hamlelerle üniversitesine kavuştu. Üniversite özellikle hizmeti eğitim araştırma hastanemizle birlikte veriyor. Bu eğitim hastanesinin de araştırma hastanesini öğleden sonra birlikte ziyaret etmeyi planladık. Ayrıca bugün yine Karabük için ihtiyacı olan 50 ünitli 734 metrekarelik 38 polikliniği olan ameliyathanesi ve laboratuarlarıyla hizmete devam eden ağız diş sağlığı hastanemizi açmış olacağız. Yine yoğun bir nüfusun yaşadığını bildiğimiz 5000 Evler semt polikliniğinde acil hizmetini açacağız. İl Sağlık Müdürlüğü hizmet binamız, Yenice Devlet Hastanesi, Eskipazar Entegre Devlet Hastanelerinin de açılışını yapacağız. Karabük’te normalde 1 hastaya 10 dakikada ulaşma oranı yüzde 91 gibi Türkiye ortalamasının üzerinde. Yeni dönemde 8 ambulans daha Karabük’e vermiş olduk. Önümüzdeki süreçte bunların teslimi yapılmış olacak” diye ifade etti.

“AK PARTİ DÖNEMİNDEKİ YATIRIMLAR CUMHURİYET DÖNEMİNDE YAPILANLARI FERSAH FERSAH GEÇMİŞTİR”

Karabük’te yapımı tamamlanan sağlık tesislerinin toplu açılışını yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “15 senelik AK Parti hükümetleri döneminde yapılan yatırımlar Cumhuriyet döneminde yapılan yatırımları fersah fersah geçmiştir” dedi.

Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ve yapımı tamamlanan sağlık tesislerinin açılış törenine katılan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti hükümetleri ile Karabük ilimiz kıymetine yaraşır ilgiyi görmeye başlamıştır. Bu süreçte Karabük Üniversitemiz de bu dönemde açılmış oldu. 15 senelik AK Parti hükümetleri döneminde yapılan yatırımlar Cumhuriyet döneminde yapılan yatırımları fersah fersah geçmiştir. Bu dönemde toplam yapılan ulaşımdan turizme, eğitimden sağlığa 8 milyar lira kadar olmuştur. Eski tabirle 8 katrilyon yatırım yapılmıştır. Sağlık alanında ise bugünün güncel rakamı olan 255 milyon liralık yatırım yapıldı. Metal ürünleri ve orman ürünleri OSB ile Karabük ihracatımız da giderek parlayan üretim, istihdam ve eğitim merkezi olmuştur. İlimiz göç veren bir il konumundan göç alan bir şehir haline gelmiştir. Bu süreç içinde 6’sı hastane olmak üzere 12 sağlık tesisi açtık. Eğitim ve Araştırma Hastanemiz ilimizdeki en büyük sağlık yatırımıdır. Üniversitemizin katkısıyla her geçen gün hizmet veren Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek ilave 150 yataklı hastane projesi çalışmaları hızla devam ediyor. Ovacık ilçemizde entegre hastanenin proje ve ihale sürecine geldik. Aile sağlık merkezleri ve 112 istasyonlarını da kısa sürede tamamlamayı planlıyoruz. Bugün ise 50 ünitli, 38 polikliniği olan bir ağız ve diş sağlığı hastanemizi açmış oluyoruz. 5000 Evler Semt Polikliniği Acil Servisi, Eskipazar Entegre Hastanesi, Yenice Devlet Hastanesi ve İl Sağlık Müdürlüğü tesisimizi açmış olacağız. Bu merkezlerin vatandaşlarımıza şifa kaynağı olmasını diliyorum” dedi.

GÜREL “SON 15 YILDA YENİLENMEYEN  SAĞLIK TESİSİMİZ KALMADI”

Karabük Valisi Fuat Gürel de kentte yenilenmeyen sağlık tesisinin kalmadığına vurgu yaparak, “Bugün bakanımızın teşrifleriyle ülkemizde 20. Ağız ve Diş Hastanesi olarak kurulan ve diğer sağlık tesislerinin açılışı için burada bulunmaktayız. Bakanımıza şükranlarımızı arz ediyorum. Ülkemizin birçok alanında çok büyük yatırımlar yapıldı. Bu yatırımlar aynı zamanda sağlık alanında da kendini gösterdi. İlimiz de bundan çok fazlasıyla payını aldı. Son 15 yıl içerisinde yenilenmeyen neredeyse sağlık tesisimiz kalmadı. Aslında nüfusumuz 248 bin ama daha fazla nüfusa hizmet edecek alt yapıyı devletimizin imkanlarıyla buraya kazandırmış olduk. Bugün inşallah açacağımız yeni tesislerle Karabük ve bölgedeki diğer insanlara hizmet etmenin fırsatını yakalamış olacağız. Araştırma Hastanemiz sayesinde geçmişte sabahın erken saatlerinde Ankara’ya giden vatandaşlarımız artık ilimizde tedavi oluyor. Diğer bölgelerdeki vatandaşlarımız da bu imkândan yararlanıyor. Açılışını yaptığımız bu hastanemizle de vatandaşlarımız ihtiyaçlarını gidermiş olacaklar” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN 20. HASTANESİNİ KARABÜK’TE AÇIYORUZ”

AK Parti Karabük Belediye Başkan adayı Burhanettin Uysal, Türkiye’nin 68. ili olmalarına rağmen 20. Ağız Diş Hastanesinin açılışının yapıldığını vurguladı. Uysal şöyle devam etti:

“Bugün Türkiye’nin değişik yerlerine gittiğiniz zaman Karabük Üniversitesinden mezun olmuş doktorları görmek mümkündür. Ağız Diş Hastanesinin de çok önemli hikayesi var. Defalarca Sağlık Bakanlığını Ahmet Bey ile ziyaretlere gittik. Nüfusumuz küçük ama açılan hastane altını çizerek söylüyorum Türkiye’nin 20. Ağız Diş Hastanesi. 30 tane büyük şehrimizin olduğu nüfus yoğunluğuna bakacak olursak Türkiye’nin 68. ili olmasına rağmen bu hastane buraya kazandırıldı. Başta Sağlık Bakanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sağlık Bakanımıza teşekkürümüz var. 5000 Evler, 50 bin kişinin yaşadığı bir semt. Acil servisin kazandırılması gerekiyor dedik. Biz bakanlığı terk etmeden Karabük’e olur yazısı geldi. Kendilerine şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah Bakanımızın önderliğinde en kısa zamanda da Eğitim Araştırma Hastanemizi açacağız. Bakanımızı coşkulu bir şekilde karşılayacağız. Tedaviye muhtaç olan hiçbir vatandaşımızı Karabük dışına göndermezsek biz kendimizi mutlu hissedeceğiz, şehrimize hizmet etmiş sayacağız” dedi.

“15 YILDA SAĞLIK YATIRIMLARI 141 MİLYON LİRAYA ULAŞTI”

İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, “Hastanemizin tıbbi donanım ve demirbaşlar hariç inşaat bedeli 13 milyon liradır. İsmi 40 ünitlik olan hastanemiz en baştan ağız ve diş sağlığı hastanesi olacak şekilde dizayn edilmiş ve bakanımızın oluru ile hak ettiği unvana kavuşmuştur. 50 ünit ve 5 yataklı oluşacak olan hastanemizde özel hizmet alanlarımız mevcut olup, şimdiden ağız, diş ve çene hastalıkları hizmetleri verilmeye başlanmıştır. Komşu illerimize de hitap edecek daha kaliteli hizmetler verebileceğimize inanıyoruz. Yenice Devlet Hastanesi, Eskipazar Entegre Devlet Hastanesi ve İl Sağlık Müdürlüğü tesislerimiz önemli yatırımlardır. Son 15 yıl içinde ilimize yapılan sağlık yatırımları ve tıbbi donanımlar 141 milyon liraya ulaşmıştır” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan dualarla toplu açılış töreni gerçekleştirildi. Kurdelenin kesilmesinin ardından Bakan Koca ve beraberindekiler 50 Ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesini gezdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

ÇantaÇanta aksesuarlarBebek bakım çantasıSpor çantaOkul çantasıLaptop çantasıPortföy çantaBel çantasıPostacı çantasıEl çantasıSırt çantaBebek bakım çantasıOmuz çantası

Ülkemizin en büyük evcil hayvan mağazası olan tcremix.org sitemizde kedi veya köpek besleyenler için hayatlarını kolaylaştıracak çok sayıda ürün bulunuyor. Bunların en başında mamalar geliyor eğer köpek besliyorsanız köpek maması başta olmak üzere yavru köpek maması, yaşlı köpek maması, light köpek maması, tahılsız köpek maması, konserve köpek yaş mama ürünlerini bulabileceğiniz gibi köpek sağlık ürünleri, köpek ödülleri, köpek bakım ürünleri, köpek aksesuarları, köpek mama su kapları, köpek oyuncakları, köpek eğitim ürünleri, köpek tasmaları gibi işlerinizi kolaylaştıracak çok sayıda ürünü bulabilirsiniz. Kedi besleyen arkadaşlar başta kedi maması ana kategorimiz olmak üzere konserve kedi yaş maması, yavru kedi konserve maması, yavru kedi maması, kısırlaştırılmış kedi maması, yaşlı kedi maması, yetişkin kedi maması, light diyet kedi maması kategorilerimizi ziyaret ederek kedinizin temel beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilirisiniz. Diğer yandan ihtiyaç duyabileceğiniz diğer ürünleri kedi ödülleri, kedi tuvaletleri, kedi oyuncakları, kedi vitaminleri, kedi kumu, kedi aksesuarları, kedi bakım ürünleri, kedi mama su kapları ana kategorilerimizden bulabilirsiniz. Ayrıntılı armaa için alt kategorilerimize de göz atmanızda fayda var. Türkiye 'nin en büyük online pet shop mağazası tcremix.org sitemize hepiniz davetlisiniz.

Sancaktepe escortZeytinburnu escortAntalya escortAnkara escortAvrupa yakası escortDenizli escortKocaeli escortMerter escortNişantaşo escortLevent escortÇapa escortEtiler escortMecidiyeköy escortTaksim escortBeşiktaş escortBakırköy escortBahçeşehir escortEsenyurt escortAvcılar escortAvrupa yakası escort bayanBeykoz escortÜsküdar escortGöztepe escortErenköy escortSuadiye escortKurtköy escortTuzla escortBostancı escortÜmraniye escortPendik escortKadıköy escortKartal escortAtaşehir escortAnadolu yakası escortBodrum escortKonya escortMuğla escortMalatya escortGaziantep escortEskişehir escortAnkara escortİstanbul escortKayseri escortAdana escortŞirinevler escortHalkalı escortMarmaris escortFethiye escortSarıyer escortMaltepe escortFatih escortÇekmeköy escortBeylikdüzü escortBaşakşehir escortAtaköy escortAlanya escortSamsun escortMuğla escortİzmir escortDiyarbakır escortBursa escortAntalya escortİstanbul escortGöztepe escortGaziantep escortAdana escortAdana escortAnadolu yakası escortAnkara escortİstanbul escortAtaşehir escortAvcılar escortAvrupa yakası escortBağcılar escortBahçeşehir escortBahçeşehir escortBeşiktaş escortBeykoz escortBodrum escortBostancı escortBursa escortEskişehir escortGaziosmanpaşa escortKadıköy escortKartal escortKocaeli escortKonya escortKonya escortKonya escort bayanMalatya escortPendik escortŞirinevler escortTaksim escortÜmraniye escortAdana escortAntalya escortBursa escortİzmir escortBodrum escortEskişehir escortKonya escortİzmir escortBeylikdüzü escortKayseri escortİzmir escortPendik escortEskişehir escortİstanbul escortescortFatih escortAntalya escortescort bayanSamsun escortİstanbul escortBursa escortAntalya escort bayanAntalya bayan escortAntalya escortlarAdana escortBursa escortİzmir escortDiyarbakır escortMaltepe escortÇekmeköy escortBeylikdüzü escortŞirinevler escortAtaköy escortHalkalı escortİstanbul escortŞişli escortKayseri escortAntalya escortMersin escortMersin escortMersin escortŞişli escortMersin escortKayseri escort

Sancaktepe escortZeytinburnu escortAntalya escortAnkara escortAvrupa yakası escortDenizli escortKocaeli escortMerter escortNişantaşo escortLevent escortÇapa escortEtiler escortMecidiyeköy escortTaksim escortBeşiktaş escortBakırköy escortBahçeşehir escortEsenyurt escortAvcılar escortAvrupa yakası escort bayanBeykoz escortÜsküdar escortGöztepe escortErenköy escortSuadiye escortKurtköy escortTuzla escortBostancı escortÜmraniye escortPendik escortKadıköy escortKartal escortAtaşehir escortAnadolu yakası escortBodrum escortKonya escortMuğla escortMalatya escortGaziantep escortEskişehir escortAnkara escortİstanbul escortKayseri escortAdana escortŞirinevler escortHalkalı escortMarmaris escortFethiye escortSarıyer escortMaltepe escortFatih escortÇekmeköy escortBeylikdüzü escortBaşakşehir escortAtaköy escortAlanya escortSamsun escortMuğla escortİzmir escortDiyarbakır escortBursa escortAntalya escortİstanbul escortGöztepe escortGaziantep escortAdana escortAdana escortAnadolu yakası escortAnkara escortİstanbul escortAtaşehir escortAvcılar escortAvrupa yakası escortBağcılar escortBahçeşehir escortBahçeşehir escortBeşiktaş escortBeykoz escortBodrum escortBostancı escortBursa escortEskişehir escortGaziosmanpaşa escortKadıköy escortKartal escortKocaeli escortKonya escortKonya escortKonya escort bayanMalatya escortPendik escortŞirinevler escortTaksim escortÜmraniye escortAdana escortAntalya escortBursa escortİzmir escortBodrum escortEskişehir escortKonya escortİzmir escortBeylikdüzü escortKayseri escortİzmir escortPendik escortEskişehir escortİstanbul escortescortFatih escortAntalya escortescort bayanSamsun escortİstanbul escortBursa escortAntalya escort bayanAntalya bayan escortAntalya escortlarAdana escortBursa escortİzmir escortDiyarbakır escortMaltepe escortÇekmeköy escortBeylikdüzü escortŞirinevler escortAtaköy escortHalkalı escortİstanbul escortŞişli escortKayseri escortAntalya escortMersin escortMersin escortMersin escortŞişli escortMersin escortKayseri escort

Copyright
http://turbanliescortbayan.com/