PROTOKOLDEN 23 NİSAN MESAJLARI « Karabük Bölge Haber

PROTOKOLDEN 23 NİSAN MESAJLARI

Bu haber 22 Nisan 2020 - 21:08 'de eklendi ve 245 kez görüntülendi.

VALİ FUAT GÜREL

Tarih boyunca, her türlü zorluğun ve sıkıntının, birlik ve beraberlik içinde olarak üstesinden gelmiş Aziz Milletimizin egemenlik ve bağımsızlığının tezahürü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100’üncü kuruluş yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın gurur ve heyecanı içindeyiz. Ülkemizin ve tüm dünya çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

Gazi Meclisimizin ilk başkanı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bütün dünya şunu bilmelidir. Bu milletin başında hiçbir makam ve kuvvet yoktur. Yalnız bir güç ve kuvvet vardır. O da Milli Egemenliktir. Yalnız bir makam vardır, o da Millettir” sözleriyle Milletimizin duygularını dile getirdiği tarihimizin dönüm noktalarından olan halkımızın kendi geleceğini belirlediği egemenliğin Millet iradesine bırakıldığı 23 Nisan tarihinin çocuklarımıza bayram olarak hediye edilmesi Milletimizin geleceğine verdiği değerin ve önemin en büyük göstergesi ve aynı zamanda millî iradenin dışında hiçbir yönetimin, hiçbir vesayetin tanınmayacağının ve tam bağımsızlık yolunda ilerleyişimizin tüm dünyaya ilanıdır.

Geleceğimizin teminatı olan en kıymetli hazinemiz çocuklarımızı; ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek; kendine güvenen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı, girişimci, ufku geniş, milli ve manevi değerlerine bağlı gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak hepimizin ortak sorumluluğu ve en büyük ülküsüdür.

Sevgili Çocuklar;

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 100. Yılında bu yıl kutlayacağımız bayramımız bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeni ile yine bizim sağlığımızı korumak için alınan ve şu ana kadar başarıyla uygulanan tedbirler nedeniyle her zaman gerçekleştirdiğimiz etkinlikler ve kutlamalar gibi olmayacaktır. Ancak şu anda okulumuz ve sınıfımız olan evlerimizin cam ve balkonlarını, odalarımızı Şanlı Bayrağımızla süsleyecek ve hep birlikte İstiklal Marşımızı okuyarak her zamankinden daha coşkulu bir bayram kutlayacağız.

Sizlerin şanlı geçmişimizden aldığınız güçle, geleceği şekillendirecek, Büyük ve Güçlü Türkiye’mizin yarınları olarak barış içinde bir dünyanın kurulmasında önemli roller üstleneceğinize inancımız tamdır.

Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Vatan, Bayrak ve Mukaddesatımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor, onların Aziz Emanetleri başta olmak üzere dünyanın bütün çocuklarına sağlık, mutluluk ve başarılar temenni ediyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun.

MİLLETVEKİLİ CUMHUR ÜNAL

Türk Milletinin varlığının, bağımsızlığının ve bekasının sembolü olan, demokrasimizin kalbi Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. Yılının mutluluğunu milletçe idrak ediyoruz. Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir!” ilkesiyle istiklâl ve istikbâl mücadelesini sürdüren, geleceğine yön veren milletimiz için Meclis’in kuruluşu; vatan ve bayrak sevgisinin, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin timsali, özgürlüğümüzün güvencesi olmuştur.

Yüce Meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle İstiklâl Mücadelesini başarıyla sonuçlandırmış, ezelden beri hür yaşayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.

Millet iradesini üstün tutan, melun girişimlere geçit vermeyen milletimizin bu karakter özelliği, zor zamanlarda birliktelik ruhuyla ortaya koyduğu tavrıyla tarihsel bir önem taşıyor. Bağımsızlık aşkıyla mücadele ettiği yıllardan bugüne taşıdığı dayanışma bilinci, biz bize yetecek asil bir gücü bağrında büyütüyor.

Bizler de, Koronavirüsle mücadele ettiğimiz bu günlerde tarihimizden aldığımız ilhamla, birlik ve beraberliğimizle bu süreci inşallah en az hasarla atlatacağız. Yeter ki bu süreçte müsterih olup, sabredip Koronavirüs tedbirlerine uyalım.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, milletçe çocuklarımıza verdiğimiz değeri ve duyduğumuz güveni de en güzel şekilde ortaya koymaktadır. Çocuklarımız, ülkemizin bugünü, geleceği, yegâne umududur. Sağlıklı, huzurlu, başarılı bir hayat yaşamaları için bizler onların hep yanında olacağız ve kendi hedeflerine ulaşmalarında destek sağlayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle siz çocuklarımıza armağan edilen ve mili iradenin her şeyin önünde olduğunun ifade edildiği bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum.

23 Nisan Perşembe akşamı saat 21.00’de vatandaşlarımızı evlerinin balkonlarında ellerimizde bayraklarımız ile İstiklal Marşı’mızı okumaya davet ediyorum. #23NisandaBalkonlardayız

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI ELİF KÖSE

“Bundan tam 100 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulması bugün tüm dünya çocukları için bir bayramdır. Yerel kongrelerle başlayan milli mücadele, “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir!” parolasıyla açılan Millet Meclisi ile, ileride kurulacak olan devletin yönetim biçimi hakkında da ipucu vermiştir.

Bir bütün olarak milli mücadele ve ona yön veren Müdafaa-i Hukuk ruhu ve kurucu kadrolar her zaman en önemli ilham kaynağımızdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin, ilelebet payidar kalmasını sağlayacak yöntemin de bu olduğunu düşünüyorum.

Sevgili çocuklar, yarınlarımızın teminatı olan sizlere, geleceğin büyükleri olarak bir takım görevler düşmektedir. Değerli mirasımızı, tarihi zenginliğimizi geleceğin dünyasına taşımak, bizlerin olduğu kadar sizlerin de vazifesidir.
Milletimizin aydınlık yarınlarını kucaklayan, özgürce düşünen çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak hayata devam etmeleri en büyük arzumuzdur.

Bu vesile ile başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, milli mücadelemizin adı bilinen ve bilinmeyen tüm kahramanlarını rahmetle anıyor; bu yıl coşkusunu evlerimizde yaşayacağımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılını en içten duygularımla kutluyorum.”

YENİCE BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ ÇAYLI

Geleceğimizin teminatı kıymeti çocuklarımız, 23 Nisan 1920, her yaştan ferdiyle vatanı, bayrağı, ezanı ve özgürlüğü için yılmadan mücadele eden aziz milletimizin yeniden dirilişinin ve şahlanışının timsalidir. Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla Meclis’in kurulması, tam bağımsızlık hususunda azim ve kararlılığımızın tüm dünyaya ilanı anlamına gelmiştir. 23 Nisan 1920 sadece Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gündür. Ne mutlu ki, Cumhuriyetimizin kuruluş ideallerine, çağdaşlaşma hedeflerine bugün her zamankinden daha yakın bir noktada bulunuyoruz. Bugün 100’ncü açılış yıl dönümünü kutlayan Türkiye Büyük Millet Meclisimizle, her zamankinden daha da güçlü olan Cumhuriyetimizle, geleceğe güven içinde bakıyoruz.23 Nisan Milli Egemenlik Bayramı, aynı zamanda dünyada ilk ve tek Çocuk Bayramı olarak bütün insanlık için aydınlık bir gelecek çağrısıdır.

AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANI AV. İSMAİL ALTINÖZ

Milli egemenliğimizin temelleri atılırken, aziz milletimiz her yaştan ferdiyle zafere ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolda birlik ve beraberlik içinde yılmadan mücadele vermiştir. ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ şiarıyla istiklal ve istikbal mücadelesini sürdüren, geleceğine yön veren milletimiz için Meclis’in kuruluşu, vatan ve bayrak sevgisinin, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin timsali, özgürlüğümüzün güvencesi olmuştur.

23 Nisan 1920, milli iradeyi her türlü gücün üstünde tutan milletimiz için, milli iradenin dışında ve üstünde hiçbir gücün, hiçbir yönetimin, hiçbir vesayetin tanınmayacağının ve tam bağımsızlık yolunda ilerleyişimizin ilanıdır. Kurtuluş savaşında kahramanlık destanı yazan aziz milletimiz, Cumhuriyet’in kuruluşunun ardından her alanda hızla gelişmeyi ve ilerlemeyi ilke edinmiş; Türkiye bugün, dünyanın saygın ve örnek ülkelerinden bir durumuna gelmiştir.

Bizler de, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, daha büyük, daha güçlü, daha zengin, daha istikrarlı bir Türkiye’de yaşamaları için milletimizden aldığımız güçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”23 Nisan, milletimizin çocuklara verdiği değerin en güzel tezahürüdür”

Tüm dünya çocuklarıyla el ele kutladığımız 23 Nisan Çocuk Bayramı, milletimizin çocuklara verdiği değerin en güzel tezahürüdür. Millet olarak, çocuklarımızı dünyadaki en kıymetli varlık olarak görüyor, onları el üstünde tutuyoruz. En büyük arzumuz, çocuklarımıza ve gençlerimize çok daha parlak yarınlar hazırlayabilmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yılını kutlamanın mutluluğu ve kıvancı içinde tüm Karabüklü hemşerilerimizin ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘nı kutluyor, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi bir kez daha şükranlarımla anıyorum.”

 CUMHURİYET HALK PARTİSİ (CHP) KARABÜK İL BAŞKANI ABDULLAH ÇAKIR

Ulusal egemenliğimizin ilanının 100. yılını kutlarken; ülke ve dünya olarak oldukça zorlu bir süreçten geçtiğimizin altını bir kez daha çizmek istiyorum.

İnsanlığın ve milletimizin yaşadığı sıkıntıların kaynağı bellidir. Hak, hukuk ve adalet gibi değerlerin içi boşaltılmış, doğa bencilce yok edilirken, sömürgeci zihniyetler ve onun işbirlikçi yönetimleri milletimiz ve insanlık için de temel bir sorun haline gelmiştir.

İşte böyle bir ortamda, Büyük Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100.yılı ne yazık ki, yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı bu yıl evlerde kutlanacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100.yılında, Türk halkının tek temsil makamı Türkiye Büyük Millet Meclisidir.

Büyük Atatürk’ün geleceğimizi emanet ettiği çocuklarımızın yarınları için daha aydınlık, daha özgür ve daha eşit bir Türkiye yaratmak hepimizin sorumluluğudur.

Ulusal egemenliğimizin 100. yılında; emperyalizmi ve işbirlikçilerinin oyunlarını yeniden bozmak zorundayız.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yılını kutlamanın mutluluğu ile tüm Karabüklü hemşerilerimizin ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘nı kutluyor, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
kayseri escortkayseri escortgaziantep escort bayanescort gaziantepkayseri escortkayseri escortşirinevler escortpendik rus escortavcılar escorthttp://turbanliescortbayan.com/